Doporučená výbava

Tyto prvky nemusíte ve svém voze nutně mít. Jedná se však o věci, které můžete potřebovat. Přirovnal bych to k rozhodování, zda se spolehnout pouze na povinné ručení, nebo si zaplatit i něco navíc. Odpověď je dosti individuální a záleží na tom, co všechno jste ochotni kolem automobilu sami obstarat, a co už by bylo opravdu zbytečné.

Zcela můžeme doporučit hasicí přístroj, který by měl umět používat každý z nás. Jeho efekt je navíc naprosto klíčový, pokud chceme zabránit požáru vozu a všeho v něm. Trochu komplikovanější je situace u tažného lana, které asi každý z nás nebude ochoten používat. Obzvláště, pokud máme havarijní pojištění a k němu asistenční služby, které nás do blízkého servisu odvezou bez dalších starostí. Jízda na tažném lanu totiž není žádný med, proto doporučujeme hlavně zkušenějším a schopnějším řidičům.

Vždy se mohou hodit i pracovní rukavice. Když je nevyužijete při práci kolem vozu (ale i zde se mohou hodit, pokud potřebujete rychle odšroubovat víčko chladiče motoru, ze kterého může vyletět horká pára a kapky vody), tak se určitě jednou budou hodit při jiné činnosti. Navíc nezaberou žádné místo a finančně vás nezruinují. Stoprocentně doporučujeme!

Hodit se mohou i startovací kabely, díky kterým můžete nahodit „mrtvou“ autobaterii. Baterka, svítilna a podobné zdroje světla se také mohou hodit vždy a už pro pocit bezpečí je dobré něco takové mít v autě. Pokud se sami staráte o huštění pneumatik, tak je dobré mít pro kontrolu i měřič tlaku v pneumatice.

{ Comments are closed! }