Pozor na levné „šmejdy“

Náklady na pořízení pneumatik mají tu velkou nevýhodu, že se pravidelně a nepříjemně často opakují. Mnoho lidí tak přemýšlí, jak ušetřit. Pokud zapomeneme na nezákonné používání pneumatik „nadoraz“, tak nám zbude nakupování co nejlevnějších pneumatik. A kde je kupec, tam je i prodejce. Tyto „požadavky“ splňují někteří levní výrobci, jejich skutečná jména jsou psána znaky, které nám připadají jako podivné domečky. Ano, jsou většinou z Číny.

A není to jedno?

Není. Pokud si koupíte levné pneumatiky od nezkušeného, levného a neprověřeného výrobce, riskujete zdraví sebe, spolujezdců i ostatních účastníků silničního provozu. V nezávislých testech bylo prokázáno, že tyto pneumatiky naprosto nezvládají běžné, a už vůbec ne náročné situace. Používání těchto pneumatik může způsobit smrtelné nehody, a pak vás už žádné povinné ručení nezachrání.

Zároveň ani moc neušetříte, protože se pneumatiky budou pravděpodobně sjíždět rychleji kvůli použití špatných materiálů. To vyústí v častější nákup. Výhody tedy, kromě počáteční investice, neexistují, nevýhod je naopak mnoho.

Tip: NIKDY nekupujte laciné a nekvalitní pneumatiky, to už raději vůbec svůj vůz nepoužívejte. Ověřené značky, jako je Michelin, GOODYEAR nebo Continental jsou dobré pojištění kvality.

{ Comments are closed! }