Výrobci pneumatik

Podívejme se na společnosti, které hýbou světovým obchodem s pneumatikami:

AMTEL

Holandský výrobce, který produkuje pneumatiky pro všechny druhy vozidel, včetně extrémních pracovních strojů.

BARUM

Baťa, Rubena, Matador, tři slova, z nichž se tento název skládá. Jde tedy o poctivou českou práci, jejíž tradice se táhne už od první republiky. Dnes se v otrokovické továrně vyrábí nejvíce pneumatik v celé Evropě (pro osobní vozy).

BFG

Dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou. Nabízí velmi dobré jízdní i provozní vlastnosti za velmi slušnou cenu. Zároveň je zajištěna perfektní kvalita díky majiteli- Michelinu.

BRIDGESTONE

Zajímavým názvem se může pyšnit tento japonský výrobce pneumatik. Jedná se totiž o přepis jména pana Išibiašiho, který firmu založil, do angličtiny. Jeho jméno totiž doslova znamená „kamenný most“. A jak si tento výrobce stojí? Je největší a nejslavnější na světě. BRIDGESTONE dodával pneumatiky i do prestižních závodů F1, ale tuto funkci přenechal své konkurenci. Pojištění kvality a technologické vyspělosti, na to se můžete u BRIDGESTONE spolehnout.

CONTINENTAL

Prvotřídní pneumatiky z Německa. Nabízí se zde stejná analogie, jako mezi Volkswagenem a Škodou, protože i český výrobce BARUM dnes patří pod CONTINENTAL.

DUNLOP

Slavné to jméno (druhého) vynálezce pneumatik, které je dnes synonymem pro pneumatiky nejvyšší kvality, které do svých luxusních sportovních modelů používá celá řada výrobců automobilů.

GOODYEAR

Tradiční a úspěšný výrobce kvalitních pneumatik z USA.

MICHELIN

„Nejúspěšnější pneumatiky seriálu F1“, i to je jedna z dobrých referencí této francouzské značky. Netřeba představovat- tradice, kvalita, to jsou synonyma pro MICHELIN.

PIRELLI

Kde jsou auta, jsou i Italové. PIRELLI produkuje kvalitní prémiové pneumatiky a občas vytvoří i kalendář plný nahých krásek, prostě plní mužská přání.

{ Comments are closed! }